Крик душі: свідчення мами, яка не зробила запланований аборт Сила страху паралізує людину Гріхи проти гідності подружжя Боротьба Церкви з єресями: минулі та сучасні єресі 1 Божа Заповідь і гріхи проти неї (обширно) Міжрелігійний діалог витіснив місійну природу Церкви. Які руйнівні плоди це принесло? "Дім Аврамічної Сім'ї" - нова Вавилонська вежа і формування нової синкретичної релігії New Age

понеділок, 12 лютого 2024 р.

Ставлення Церкви до гомосексуалізму

Ставлення Церкви до гомосексуалізму завжди було негативне. Воно основувалося на Божому слові та Традиції Церкви. Такого роду гріхи і людські пороки твердо засуджувалися як внутрішня сексуальна невпорядкованість, розбещеність та гидота. Їх ще називали гріхами проти людської природи. Хто каявся, того приймали до Церкви, але він мусів пройти шлях глибокого покаяння і оздоровлення душі. Епітимії тривали навіть до 15-18 років (4 ст.).

Святе Письмо

Святе Писання багаторазово і з найбільшою суворістю засуджує гріх проти природи (гомосексуалізм, лезбіянство, транссексуалізм, педофілія,...). В Старому Завіті, наприклад, в книзі Левіт, яка містить законні приписи дані Мойсею Богом, щоб захоронити вибраний народ від розкладу віри і звичаїв, строго засуджується гомосексуальні практики, які тут називаються «гидотою».

четвер, 25 січня 2024 р.

Що таке «Глибинна церква»? Які її цілі?

«Глибинна церква» (анг. Deep church) у Католицькій Церкві є тим самим, що й «глибинна держава» (анг. Deep state) або «тіньова влада» на рівні Держави. Іншими словами «глибинна церква» - це церковне масонство.

Колишній нунцій США, арх. Карло Марія Вігано в одному з своїх інтерв’ю пояснює ці два поняття:

«Вираз «глибинна держава» дуже добре виражає ідею паралельної влади, яка хоч і позбавлена легітимності, проте діє в публічній сфері для досягнення особливих інтересів. Загальне добро, яке Держава має обов’язок забезпечувати, «глибинна держава» просуває, натомість, для користі еліт. В той самий спосіб, не можемо цього не визнати, за останні десятиліття сформувалася аналогічна влада в церковній сфері, яку я називаю «глибинна церква», яка поставила за ціль просувати власні інтереси, ніж цілі властиві для Церви Христової, перш за все – спасіння душ.

суботу, 30 грудня 2023 р.

Діва Марія - Нова Єва в таїнстві Різдва

Незважаючи на те, що багато сучасних християн необдумано стверджують, що Діва Марія була лише «звичайною жінкою», ранні християни так не вважали. У ранній церкві зродилися та досить поширилися паралелі між Євою та Дівою Марією. Це привело до чіткого визначення важливості їх ролі, яку мала Єва у гріхопадінні людства, подібно, як Діва Марі мала у ділі відкуплення.

Розглянемо наступні цитати християнських авторів, які жили на Сході і Заході з ІІ-V століття: у Святій Землі, Африці, Малій Азії та Європі.

«Бо Єва (...), прийнявши слово змія, породила непослух і смерть. А діва Марія прийняла віру і радість» (Юстин Мученик [2 ст.], Діалог з Трифоном, 100).

понеділок, 8 травня 2023 р.

Культура смерті і гріх: репродуктивні технології

Культура смерті і гріх
Останнім часом фіксується все більше випадків криміналізації допоміжних репродуктивних технологій, до яких відноситься екстракорпоральне запліднення (ЕКЗ), сурогатне «материнство» і штучна інсемінація, навколо яких розвивається підприємницька діяльність.

Це тільки початок шляху вниз, на який нас кинула легалізація штучних репродуктивних технологій (допоміжних репродуктивних технологій). Втручання в межі людського життя – початок і кінець біологічного життя – позбавлене ціннісних моральних основ неминуче породжуватиме зростання кримінальних ситуацій і проблем.

Торгівля жіночим тілом і його функціями, дітьми, експерименти з людськими ембріонами, знищення т.зв. зайвих ембріонів, використання дитини як товару – це справжня суть штучних репродуктивних технологій.

середу, 26 квітня 2023 р.

Моральні чесноти: мудрість, справедливість, мужність і стриманість

Моральні чесноти здобуваються зусиллями людини під дією Божої ласки. Джерелом усіх моральних чеснот є чотири головні чесноти: мудрість, справедливість, мужність, поміркованість (пор. Муд. 8,7).

Усі інші чесноти групуються навколо них: покора, послух, лагідність, щедрість, чистота та витривалість.

1). Чеснота мудрості


На багатьох місцях Боже слово хвалить чесноту мудрості.

«Щасливий чоловік, що знайшов мудрість, людина, що розум придбала, бо її придбання ліпше від придбання срібла, і понад золото такий прибуток» (Прип. 3,13-14).

«Набирайсь мудрости, розуму набирайся, не забувай, не відхиляйсь від слів моїх уст... Початок мудрости: здобувай мудрість! Усім твоїм маєтком здобувай розум» (Прип. 4,5-9).

неділю, 23 квітня 2023 р.

Про чесноту християнської любові

Віра і надія – це чесноти тимчасові, бо вони тільки в земному житті необхідні нам, щоб наближатися до Бога. Чеснота любові, однак, є вічна, а тому усе в Божому Царстві засноване на ній. Любов є найбільшою чеснотою, вона уподібнює нас до Бога.

1. Три види любові

В християнській термінології розрізняють три види любові:
· духовна – агапе – чиста, безкорислива любов;
· душевна – філія – любов до родини і народу;
· тілесна – ерос - чуттєва любов.

Чиста любов агапе є закорінена в Бозі. Відносно ближнього вона проявляється безкорисливою жертовністю. Такою любов’ю нас полюбив Сам Бог.

суботу, 25 березня 2023 р.

Про чесноту християнської надії


Християнська надія спрямована на Бога: на Його обітниці та допомогу. У Бозі християнин знаходить внутрішній спокій душі та впевненість, що Він, як люблячий Отець, безперестанно турбується про його життя. Бог не осоромить і не розчарує тих, хто на Нього покладає свою надію! Апостол Павло підбадьорює, що Ісус Христос є наша надія (пор. 1 Тим. 1,1).

Християнська надія випливає з чесноти віри: ми надіємося отримати від Бога те, що приймаємо тепер через віру. Наприклад: воскресіння тіл, вислухані молитви, Божі обітниці про Боже Царство, другий прихід Ісуса Христа та суд над усім людством тощо. Тому апостол Павло каже: «Дотримуймося непохитно визнання надії, - бо той, хто обіцяв, вірний» (Євр. 10, 23).

Чеснота надії опирається на доброту, всемогутність та вірність Бога. Таке глибоке уповання на Господа є коренем надії, і чим сильніший той корінь, тим сильніша й надія. Праведному Симеонові Господь Бог обіцяв, що перш ніж він помре, то побачить ще обіцяного Месію - Ісуса. І старець сердечно тужив за тією хвилиною, бо був переконаний у тому, що Бог дотримає даного слова (пор. Лк. 2, 25-32). На прикладі кровоточивої жінки, що торкнулася краю одежі Ісуса Христа, коли Він входив до дому Яїра, бачимо велику надію на Божу всемогутність та милосердя (Мт. 9, 22).